Blog

Hatay’a Ne Zaman Gidilir?
Hatay’a Ne Zaman Gidilir?
Hataylı takipçilerimizden gelen mesajlardan ve şehrin konumundan da anladığımız üzere Hatay yazın çok sıcak oluyor.
Dolayısıyla öyle şehir keşfi yapayım, dağ bayır gezeyim, e bir de yarın yokmuşçasına yemek yiyeyim diyorsanız (çünkü sıcakta o kadar yemek yenmiyor, bunlar hep strateji) Hatay’a mümkünse bahar aylarında gidin. Biz Hatay’ı Mart ayının sonlarında bir vakit ziyaret ettik ve hava gündüz 22-23 derecelerdeyken akşamları 9-10 derecelere kadar düştü. Yani gündüz gezip tozmaya gayet elverişli bir hava varken, akşamları bayağı üşüdük. Bavulunuzu yaparken de ona göre düşünün, gündüz sıcak olsa bile akşam pis bir soğuk olabiliyor, sonra mevsimle hiç ilgisi olmayan kıyafetlerle ortalıkta dolaşan bloggerlar gibi kalmayın, üstünüze başınıza akşam için bir tık daha kalın bir şeyler almayı ihmal etmeyin.
 
Kavinn Butik Otel Hatay
 
Hatay Gezi Rehberi: Hatay’da Nerede Kalınır?
Hatay genelinde gezmek isteyeceğiniz ve Antakya’dan uzaklaşmanızı gerektirecek bir takım noktalar olsa da gerek turistik noktaları, gerek yeme içme noktalarını baz alacak olursak bu gezi boyunca en çok Antakya ve civarında zaman geçireceksiniz. Dolayısıyla konaklama için Antakya doğru bir tercih olacaktır. Ancak aşağıda detaylandıracağımız Hatay’da gezilecek yerler listesini eksiksiz olarak yerine getirecekseniz ve Antakya’da kalıyorsanız çok yüksek ihtimalle araba kiralamanız gerekecek, o kısmı bir sonraki maddede çözeriz. Biz 1 gece İskenderun’da, 1 gece Antakya’da konaklayarak aradaki mesafeyi gidip gelme sorununu çözdük ve mantıklı bir çözüm getirdiğimizi düşünüyoruz. Böylece İskenderun tarafında da günbatımı&rakı olayına girişebildik, Antakya’ya geri dönme derdimiz ortadan kalktı falan. Otel olarak Antakya’da Kavinn Butik Otel’de, İskenderun’da ise başka seçeneklerimiz olsa da o hafta pek çok otel dolu olduğu için Ramada’da kaldık. Kavinn Butik Otel’de konaklama imkanınız olmazsa bile gidip mutlaka avlusunu görün, tam fotoğraflıktı.
 
*Antakya içindeki Kavinn Butik Otel tarzı otantik yerlerde kalacaksanız bazı noktalara arabayla girilemiyor, ama ana caddeye çok da mesafeli olmadıkları için bavulunuzla aralara girmek çok da zorlu değil.
 
Hatay Gezi Rehberi
 
Hatay Gezi Rehberi: Hatay’da Ulaşım & Araba Kiralama
Hatay’da ulaşım meselesini değerlendirirken aslında nasıl bir gezi planladığınızı göz önünde bulundurmak gerekiyor. Çünkü Antakya içinde arabanız olmadan hareket etmek çok da zor değil, eğer sadece Antakya’yı dolaşacağınız kısa bir hafta sonu gezisi planladıysanız arabasız idare edilir, 2 günlük gezi için bir de araba kiralama derdine girmeye gerek yok. Ancak Antakya’nın dışına çıkıp aşağıda söz edeceğimiz diğer yerleri görecekseniz araba kiralamak mantıklı oluyor, çünkü bazı noktalara arabasız ulaşım pek de kolay/mümkün değil.
 
*Hatay Havaalanı’ndan merkeze ulaşım için Havaş’ı kullanabilirsiniz. Antakya ve İskenderun’a seferleri var, güzergah ve saatlere şuradan bakabilirsiniz. 
 
*Gerek havaalanında gerek şehir içinde taksi kullanırken dikkatli olmanızı öneririz, taksicilerin kurnazlık kovalaması çok da şaşılan bir durum değil, pek çok kişinin başına gelmiş. Bizim başımıza taksimetreyi açmayı unutmuş gibi yapmaları formunda geldi, hatırlatınca da “zaten belli ne yazacağı” gibi saçma bir açıklama yaptılar, özetle dikkatli olun.
 
*Biz aracımızı dönem itibariyle bulabildiğimiz en uygun fiyatlı yerden kiraladığımız için özellikle bir yer önermeyeceğiz, siz de bi’ araştırırsınız. Kredi kartınızın, telefon operatörünüzün kampanyaları olup olmadığını mutlaka kontrol edin, bir şeyler çıkıyor.

NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ

TAKSİ ÇAĞIR!
GÖNDER
Hemen Whatsapp'tan Taksi Çağır Tıkla Ara